Cookies paziņojuma teksts rakstāms LV nodē. Sīkdatņu politika
 

Ziedot
Šeit atrodams:
Kam mēs palīdzam

Ģimenēm ar pusaudžiem: Pārinieks

Mūsu pusaudžu atbalsta programmas “Pārinieks” darbības virziens ir darbs ar ģimenēm, kurās aug pusaudži, kuru uzvedība var novest vai jau novedusi pie prettiesiskām darbībām. Biežāk pie mums ģimenes nonāk gadījumos, ja jaunietis ir veicis kādu administratīvu vai kriminālu pārkāpumu, ja ar kādu ir sakāvies, ilgstoši kavējis skolu, sācis lietot vai pamēģinājis kādas apreibinošas vielas u.c. Mūsu prioritāte šajā procesa ir būt kopā ar ģimeni- pārstāvēt, atbalstīt, stiprināt un iedrošināt, veidot tiltu starp vecākiem un bērniem, kā arī, nepieciešamības gadījumā, palīdzēt veidot dialogu ar citām sadarbības institūcijām.

Uzsākot sadarbību ar ģimeni, programmas darbinieki apzina ģimenes un pusaudža vajadzības, lai pēc iespējas ātrāk un efektīvāk sniegtu nepieciešamo atbalstu un palīdzību. Mūsu programmas darbinieki kā vienu no pamatuzdevumiem virza individuālu pieeju darbā ar katru atsevišķo klientu un ģimeni kopumā, tāpēc konsultēšana ir iespējama gan ģimenes mājvietā, gan mūsu telpās, izmantojot inovatīvas metodes (ģimenes konferences metode, atvērtais dialogs, narratīvā metode, piedzīvojumu izglītība u.c.), ja nepieciešams, elastīgi izvēlamies citu tikšanās vietu.

Mūsu sociālie darbinieki  veic pilnu sociālā gadījuma vadīšanu- mēs ne tikai atbalstām ģimenes, bet arī sniedzam atzinumus institūcijām par ģimeņu sociālo situāciju, ievērojot ANO konvencijā noteiktos bērnu tiesību aizsardzības principus. Savukārt komandā esošās pusaudžu atbalsta personas (PAP) darbojas individuāli vairāk ar pusaudzi, piemeklējot interesantākās metodes, pieejas, tiekoties brīvi izvēlētās vietās un pārrunājot pusaudža aktuālos jautājums.

Mēs sniedzama atbalstu ģimenēm dažādos jautājumos, piemēram:

  • -veicinām vecākus apgūt, izprast pusaudžu vecumposmu īpatnības;
  • -personības izaugsmes, saskarsmes jautājumos;
  • -mājokļa/sadzīves apstākļu uzlabošana;
  • -ģimenei nepieciešamo resursu piesaiste;
  • -izglītības jautājumos.
  • Īpašu uzmanību veltam tieši pusaudžiem, tai skaitā viņu:
  • - profesionālai ievirzei, darba pieredzes iegūšanai;
  • - pusaudžu individuālo talantu apzināšanai;
  • -uz interesēm balstītā brīvā laika pavadīšanai;
  • -sociālo un pašaprūpes prasmju pilnveidošanai.  

Programmā “Pārinieks” kā īpašu vērtību izvirza dažādu interesantu aktivitāšu realizēšanu, piem., PAP veido un vada grupu nodarbības pusaudžiem, tiekas individuāli brīvi izvēlētā vietā, veido ģimeņu svētkus, pārgājienus, nometnes. Mēs paši esam nodibinājuši savu mazpulku “Pārinieks” un esam vienīgais Rīgas mazpulks visā lielajā Latvijas mazpulku ģimenē. To izveidojām, lai kopā ar pārējiem mazpulkiem veicinātu pusaudžu personības attīstību, palīdzot bērniem un jauniešiem sagatavoties patstāvīgai darba dzīvei un integrācijai strauji mainīgā sabiedrībā;  iesaistītu bērnus un jauniešus harmoniskas, sakoptas vides veidošanā un līdzsvarotas attīstības veicināšanā savā pagastā, pilsētā, valstī; kā arī veicināt jauniešu iniciatīvu un līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē. Lai rastu plašākas iespējas, sadarbojamies ar dažādām nevalstiskajām organizācijām.

Mūsu komandā darbojas 4 azartiski cilvēki:

2 pusaudžu atbalsta personas Liene Piķe un Miks Valters, sociālā darbiniece Līga Daugaviete- Miškina un vecākā sociālā darbiniece Aiga Apse.

Papildus ģimenēm pieejams atbalsts, ko sniedz dažādi speciālisti- psihologi, psihoterapeits, narkologs, jurists un psihiatrs.

Visu iepriekš minēto varam darīt, pateicoties Rīgas domes lēmumam “Par pārvaldes uzdevuma deleģēšanu” starp Rīgas pilsētas pašvaldību un biedrību “Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija”. Sadarbība ar ģimenēm tiek uzsākta brīdī, kad Rīgas Sociālais dienests sagatavo nosūtījumu ģimenes sadarbības uzsākšanai ar Rīgas SOS ģimeņu atbalsta centru.

Mēs ticam, ka kāds no šiem pusaudžiem pēc dažiem gadiem pārstāvēs Latviju, kā izcils domātājs, darītājs – kā valsts patriots, sasniegumiem bagāts sportists.

Kas ir Pārinieks

Programmas nosaukums radies kā simbols - saliekot divu personu prātus kopā, rodās trešā persona, kas ir neredzama, bet ir gudrāka par abiem." 
Mēs esam tie, kas palīdz kopā domāt idejas kā uzlabot nākotni.

Savienojoties ar konkrēto Jaunieti, mēs radam šo gudro trešo personu - Pārinieku - kas katram ir nedaudz savādāka, jo veidojās no dažādām kombinācijām, kas mīt konkrētajā indivīdā. Katram jaunietim par šo Trešo personu ir savādāka uztvere un sajūtas. Nedaudz mistisks un pārāks, tomēr savējais. Šī trešā persona ir pieejama jebkurā brīdī, kā arī ir atvienojama jebkurā brīdī, kad tas vairs nav nepieciešams.

Komanda

Liene Piķe

Pusaudžu atbalsta persona, psiholoģe
Tālrunis +371 27879063

Miks Valters

Pusaudžu atbalsta persona, psihologs
Tālrunis +371 26353876

Līga Daugaviete – Miškina

Sociālā darbiniece
Tālrunis +371 25639559

Aiga Apse

Vecākais sociālais darbiniece
Tālrunis +371 27335339

Pieteikties jaunumiem